Close

Plusy a mínusy akrylových a gelových nehtů

Plusy a mínusy

I přesto, že akrylové nehty dominují značnými výhodami, se v České republice ještě příliš neujaly. U nás se používá spíše technika gelová. Jestliže ale toužíte pro krásně a přirozeně vypadajících pevných nehtech, měli byste začít nad akrylem uvažovat. Tato modeláž nehtů nabízí celou řadu nesporných výhod, ale podíváme se i na některé nevýhody, jichž sice moc není.

akrylove-gelove-nehty

Na prvním místě v žebříčku výhod stojí bezesporu jejich vysoká pevnost. Pokud vykonáváte manuální práce a necháváte si dělat gelové nehty, pak jste jistě zjistila, že vám dlouho nevydrží. Pro skupinu žen, u nichž je manuální práce na denním režimu, jsou doporučovány akrylové nehty, které vydrží mnohem déle. Navíc se nezničí ani nejrůznějšími čisticími prostředky. Hned za pevností následuje skutečnost, že na akrylové nehty je možné aplikovat celou řadu zdobení nehtů. Akrylové nehty jsou také rychle aplikovány na nehty přírodní na rozdíl od gelových nehtů. Navíc nemusíte kupovat ani UV lampu, protože modeláž nehtů ji vůbec nevyžaduje. Nemusíte tak utrácet zbytečně za toto příslušenství.

Akrylové nehty mají však i své nevýhody. Hlavní nevýhodou je zápach, který vydává akrylový materiál. Modeláž nehtů tak doprovází zápach, což může být mnohým ženám nepříjemné. A druhou a zároveň poslední nevýhodou je, že akryl není k nehtům příliš šetrný. Přírodní nehty nemohou pod vrstvou akrylu příliš dýchat.

Pokud však jsou vaše nehty zničené, polámané a slabé, odborníci doporučují právě akrylové nehty. Navíc bude zdobení nehtů jedna radost. Ať už budete chtít zdobení nehtů ve stylu 3D či prostřednictvím tvarovacích hmot, akrylové nehty vám vyhoví. Akrylové nehty jsou přes své výhody nedoceněné. Modeláž nehtů akrylem se provádí spíše ve velkých městech a navíc je dražší. Avšak kráse a přirozenosti těchto nehtů se gel nikdy nevyrovná.