Close

Akrylové nebo gelové nehty

Akryl nebo gel?

Před námi nyní stojí otázka, zda se rozhodnout pro gelové nehty, nebo pro akrylové nehty. Měli bychom si tedy říct několik základních rozdílů mezi akrylem a gelem. Nehtová studia dnes již nabízí modeláž nehtů obou typů, ale stále u žen první místo ovládají gelové nehty. Ale například v USA bychom se setkali spíše s akrylovými nehty. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Akryl vs gel

Modeláž nehtů je prvním radikálním rozdílem. V obou případech se začíná stejně. Nejprve jsou přírodní nehty vyčištěné od nečistot a následně jsou obroušené. Pak se však postupy radikální liší. První si popíšeme gelové nehty. U nich se nanáší speciální UV gely ve třech fázích. UV gely musí následně vytvrdit v UV lampě. Gelové nehty jsou charakteristické tím, že zanechávají takzvaný mokrý vzhled. Druhým případem jsou akrylové nehty, u nichž nepotřebujeme UV lampu pro vytvrdnutí nehtů. Akryl je nanášen na přírodní nehet a následně jeho utuhnutí probíhá přirozenou cestou. Akrylové nehty v poslední fázi můžeme vyleštit do vysokého lesku s přirozeným vzhledem.

akrylové-nehty-nails-art

Výhody a nevýhody akrylových a gelových nehtů

Mezi další rozdíly se řadí tvrdost a pevnost. Akrylové nehty se vyznačují větší tvrdostí a pevností, než nehty gelové. Je tedy zřejmé, že ženy vykonávající manuálně náročnou práci ocení spíše akryl, než gel. Akrylové nehty se totiž při práci podstatně méně poškodí. Ale akryl má i svou nevýhodu, a tou je zápach. Modeláž nehtů tak může být kvůli zápachu pro mnohé ženy nepříjemná, ale za ten výsledek to rozhodně stojí. Dnes jsou navíc k zakoupení i přípravky bez zápachu, za které si můžeme připlatit. UV gely tedy nezapáchají, a to je jejich hlavní výhoda.
Nemůžeme říct, který způsob je lepší. Je pouze na každé ženě, zda se rozhodne pro gelové nehty, nebo se přikloní k akrylu. Není od věci se poradit s odborníkem, který vám prozradí, co bude pro vaše nehty nejlepší. Navíc jak gelové nehty, tak i akrylové si můžete dělat doma.